מי אנחנו?

DSC_7688
גלבוע דקר
,  נשוי לצופית דמרי המדהימה, שהיא צלמת ועורכת בעלת עסק עצמאי מצליח.

ברוחי ובהכשרתי אני בוגר תואר ראשון לחינוך ועוסק כמחצית חיי בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי. בשנים האחרונות עבדתי בתחום התקשורת ככתב בעיתונים מקומיים וב"מגפון", עיתון ארצי, עצמאי ואינטרנטי. ומה הקשר בין חינוך לכתיבת ספר זיכרונות? מסתבר לי כל פעם מחדש שהרגישות שבחינוך ילדים ונוער, היכולת להקשיב, להכיל ולהתפתח משם הם יתרונות מאוד גדולים בראיונות האישיים.

בשנת 2012 הנחיתי בכלא "צלמון" סדנת כתיבה שבסופה הוצאנו ספר עם סיפורים קצרים ושירים של אסירים. לצערי הספר אינו יוצא את כתלי בית הכלא. החוויה כשלעצמה היא סיפור.
בשנת 2015 החלטתי לחזור על כך והפעם יצרתי קשר עם בית המעצר "קישון" והנחתי קבוצה נוספת לכתיבת החוויות והסיפורים האישיים שלהם. העבודה עם האסירים והתהליך שהם ואני עוברים יחד ובנפרד, הוא סיפור מלא בפניי עצמו.
כיום אני מלמד כתיבה יוצרת בבית ספר תיכון דמוקרטי, בנוסף מעביר קורס של 'חי בספר' לכתיבת זיכרונות לילדי כיתות י' ו- י'א ברמת השרון, כחלק מפרויקט 'מחויבות אישית'. בקורס הם לומדים לראיין, לכתוב, לתמלל ולערוך ואנו מפיקים ספר עם סיפורם של גיבורים וגיבורות מהקהילה.

בשנת 2013 כתבתי ביחד עם עוד 32 ילדים וילדות בגיל גן, ספר ילדים מקסים והוא הודפס וחולק לכל ילד וילדה בגן. הפרויקט הזה גרם לי להבין שגם בגיל 4 יש לנו מה לספר.

חי בספר נולד מתוך האהבה שלי והסיפוק שחשתי בכל פעם כשראיינתי אנשים לעיתון כזה או אחר. בתוך בליל החדשות, הסיפורים העצובים, הטרגדיות והכתבות שהבוס מכריח אותך לכתוב בכדי שהוא ירוויח עוד כמה שקלים, גיליתי כי המפגשים אל מול אנשים מיוחדים ומעניינים הם אלו שגרמו לי לעזוב את האקטואליה ולהישאב לנוסטלגיה. בנוסף, שמתי לב שכמו שלכל אחד ואחת מאיתנו יש טביעת אצבע שונה, כך גם לכל אחד ואחת מאיתנו יש סיפור חיים מעניין וייחודי.  בשנת 2013 החלטתי לעזוב את העבודה בעיתונים, הביתה ולזקק את מה שאהבתי באמת לעשות ככתב- לראיין אנשים מיוחדים ולשבת אתם אחד על אחד.

המתכון של חי בספר הוא בעצם המפגש בינינו.

 

 

 

419585_10151630276575559_390773881_n

צופית דמרי, (29) צלמת, עורכת ומעצבת את הספרים והכריכה ב'חי בספר'. אחראית על האחריות בעסק, על עיצוב הספרים ועל צילום גיבורי הסיפור, עבודות אומנות שלהם או פריטים יקרי ערך להם הקשורים לסיפור.
בוגרת החוג לקולנוע בתל- חי, צלמת שנמשכת לעולם הדוקומנטרי. סרטים שצילמה מופיעים בפסטיבלים בארץ ובחו"ל.